Opcja ta pozwala na sprawdzanie z jakiego hosta jest dany request i jeśli host się nie zgadza z aktualnym, unieważnia sesję. Starszy Cake wykorzystywał to ustawienie wiążąc fakt czy będzie używana z opcją „Security.level”, co nie zawsze było poręczne – zwłaszcza jeśli aplikacja korzystała z przekierowań na inne serwery, które potem wracały do nas. Trzeba było trochę „na siłę” tą opcję wyłączać w osobnym handlerze.

CakePHP 2.x daje programiście większe pole do popisu, jeśli chodzi o wygodne ustawianie sesji, można np. użyć czegoś takiego w bootstrap:

co jest o wiele wygodniejsze niż dodawanie osobnych handlerów do „swoich” ustawień sesji.Opcja ta pozwala na sprawdzanie z jakiego hosta jest dany request i jeśli host się nie zgadza z aktualnym, unieważnia sesję. Starszy Cake wykorzystywał to ustawienie wiążąc fakt czy będzie używana z opcją „Security.level”, co nie zawsze było poręczne – zwłaszcza jeśli aplikacja korzystała z przekierowań na inne serwery, które potem wracały do nas. Trzeba było trochę „na siłę” tą opcję wyłączać w osobnym handlerze.

CakePHP 2.x daje programiście większe pole do popisu, jeśli chodzi o wygodne ustawianie sesji, można np. użyć czegoś takiego w bootstrap:

Configure::write(’Session.ini’, array(
'session.use_trans_sid’ => 0,
'session.cookie_lifetime’ => 0,
'session.referer_check’ => ”
));

co jest o wiele wygodniejsze niż dodawanie osobnych handlerów do „swoich” ustawień sesji.